Alma Linnasprint - Tartu I etapi juhend (30. märts 2016)

Toimumisaeg ja -koht

30. märtsil Tartu Raekoja platsil, kesklinnas ja Toomemäel. Start avatud Raekoja platsil kell 16:00-18:30. Finiš suletakse 45 minutit pärast stardi sulgemist.

 

Rada, kaart ja komposterlehe märgistussüsteem

Orienteeruvalt 3km pikkune rada kulgeb Tartu kesklinnas Raekoja platsi ümbruses ja Toomemäel. Tegu on suundorienteerumisega, kus osalejatel tuleb läbida kaheksa kohustuslikku punkti

Maha on märgitud kaks erinevat rada - läbida tuleb kohustuslikud punktid, mis on märgitud vastava võistlusklassi kaardile ja komposterlehele. Võistlusraja start on kaardil märgistatud kolmnurga ning finiš kahe ringiga.

Osalejad saavad paari peale registratuuris komposterlehe, millele stardis märgitakse stardi- ning finišis lõpuaeg. Rajal tuleb osalejatel vastava numbriga märgitud lahter komposteerida sama numbrit kandva kompostriga maastikul. Vea korral saab paranduse teha “R” lahtrisse. Kui eksitakse nt 5. punkti märgistamisel (märgistus ei ole selge või märgistati mõne muu punkti kompostriga), siis tuleb komposteerida üks “R” lahtritest uuesti 5. punkti kompostriga. Iga vahelejäänud või valesti võetud punkt, mis ei ole korrektselt "R" lahtrisse parandatud, annab 5 trahviminutit, mis lisatakse võistlejate ajale.

Kõik võistlusklassile ettenähtud ning kaardile märgitud punktid tuleb läbida kahekesi (pereklassi puhul kogu perega)! Võistlejad ei tohi olla punkti komposteerimise hetkel üksteisest kaugemal kui 5m. Kui rajakohtunikud märkavad eksimist antud reegli suhtes, trahvitakse võistlejad 5 trahviminutiga. Korduva rikkumise puhul võistlejad diskvalifitseeritakse.

 

Võistlusklassid

Võisteldakse järgmistes võistlusklassides:

 • Põhiklass - mehed, naised, segapaarid
 • Gümnaasiumiõpilased (10.-12. klass) - mehed, naised (segapaarid võistlevad koos meestega)
 • Põhikooliõpilased (kuni 9. klass k.a.) - mehed, naised (segapaarid võistlevad koos meestega)
 • Pereklass - lapsevanem(ad) koos kuni 10-aastaste (k.a.) lastega

Õpilased, kes lõpetavad õppeastme hooaja keskel, võivad samas õppeastmes võistelda kuni hooaja lõpuni.

Lisaks ülalmainitud klassidele, toimub arvestus ka järgnevates klassides:

 • Ettevõtted - põhiklassi osalejad, kes on registreerimisel üles andnud oma ettevõtte nime
 • Gümnaasiumid - gümnaasiumiõpilased,  kes on registreerimisel üles andnud oma kooli nime
 • Põhikoolid - põhikooliõpilased, kes on registreerimisel üles andnud oma kooli nime

 

Registreerimine

Registreerimine toimub aadressil www.linnasprint.ee. Osalustasu tuleb kanda MTÜ Meeleolusport arveldusarvele EE131010220247924227 (SEB). Selgitusse palume kindlasti kirjutada „Linnasprint“ ja arve number (nt „Linnasprint, arve 219918710“). Võistluspäeval avatakse kohapealne registreerimine 30 minutit enne stardi avamist ning suletakse koos stardi sulgemisega. Võistluskeskuses ümberregistreerimise (klassi muutmine, võistleja asendamine jms.) tasu on 4 EUR.

Eelregistreerimise hind kehtib vaid õigeks ajaks tasutud makse puhul. Eelregistreerunud osaleja, kes soovib maksta osalustasu võistluspäeval kohapeal, peab seda tegema kohapealse hinnakirja järgi.

Et panustada oma koolile või ettevõttele karika teenimisele, tuleb registreerimisel vastavasse lahtrisse kirjutada oma kooli või ettevõtte nimi.

Kui soovite arvet ettevõttele, siis palume sellest teavitada linnasprintemu.ee.

Võistlusklass I voor (kuni 21. märts) II voor (kuni 28. märts) Kohapeal (30. märts)
Põhiklass 6 EUR / paar 8 EUR / paar 10 EUR / paar
Gümnaasiumiõpilased 4 EUR / paar 6 EUR / paar 8 EUR / paar
Põhikooliõpilased 4 EUR / paar 6 EUR / paar 8 EUR / paar
Pereklass 4 EUR / pere 6 EUR / pere 8 EUR / pere

 

Võitja selgitamine ja autasustamine

Etapivõitjad selgitatakse aegade põhjal. Võrdsete aegade korral märgitakse protokollis kõrgemale positsioonile varem startinud võistluspaar. Kõikide etappide iga võistlusklassi esikolmikule on auhinnad, lisaks jagatakse hulgaliselt loosiauhindu. Autasustamine toimub võistluspaigas orienteeruvalt pool tundi pärast stardi sulgemist. Võidetud auhindu on võimalik kätte saada 14 kalendripäeva jooksul peale võistluse toimumist (välja arvatud riknevad tooted)!

 

Oluline lisainfo

 • Võistlusnumber tuleb kinnitada rinnale.
 • Võistlusnumbreid ei tohi kokku voltida.
 • Võistlejatel on võimalus kasutada riietehoidu / garderoobi.
 • Üks võistleja saab ühel etapil osaleda üksnes ühe võistluspaari koosseisus.
 • Ettevaatust liikluses, tegemist on linnaga! Rajal olles vastutab iga osaleja enda ohutuse ning tervisliku seisundi eest.
 • Osavõtumaksu ei tagastata registreerunu mitteosalemisel või ürituse ärajäämisel korraldajatest mitteolenevatel põhjustel (Force Majeure).
 • Protestitasu on 20 €, mis tagastatakse vaid protesti rahuldamise korral.

 

Korraldaja

Võistlust korraldab MTÜ Meeleolusport, peakorraldaja on Tauri Tilk. Lisainfo ja küsimused: linnasprintemu.ee, +372 5088458 ning www.linnasprint.ee.

 

Võistluskalender

Sündmusi ei ole.

KORRALDAJA

 

NIMISPONSOR

 

SUURSPONSORID

 

 

SPONSORID

 

KOOSTÖÖPARTNERID

 

MTÜ Eesti Maaülikooli Spordiklubi   I   Fr.R.Kreutzwaldi 3, Tartu   I   linnasprintemu.ee   I   +372 5088458, +372 7313905

Greaton CMS