Arhiiv

Tartu Linnasprindi idee sai alguse 2007. aasta sügisel, mil Tartu Ülikooli Kehakultuuriteaduskonna tudengid pidid välja mõtlema ühe spordiprojekti.  Viiest kursusevennast koosnev sõpruskond (Tauri Tilk, Jaan Saks, Gaspar Epro, Martin Aedma ja Aigar Kukk) otsustas Tartu kesklinnas ja Toomemäel korraldada paarisorienteerumisvõistluse.

2007. aastal alustas võistluse korraldamisega täiesti kogenematu punt sõpru, kes ise ka päris täpselt ei kujutanud ette ürituse kulgu. Puudusid kompostrid, et kontrollida punkti läbimist ja muu vajalik tehnika, et anda ülevaade võistlustulemustest. Appi tulid sõbrad ja vabatahtlikud. Nii saadigi kitsaskohtadest üle ja esimene kogemus oli igati positiivne.

2007. aasta talvekuul alanud võistlus on aasta-aastalt muutunud populaarsemaks ja osavõtjate rohkus teeb  korraldajatele  rõõmu.  Esialgsest meeskonnast on  alles jäänud  Tauri ja Jaan, kellele on selle ürituse järjepidevuse säilitamine väga oluline.

Linnasprint on paarisorienteerumisvõistlus, mille eesmärgiks on orienteerumise propageerimine ning inimeste liikumisharrastuse parandamine. See on mõnus rahvaspordiüritus, kuhu ootame osalema kõiki huvilisi. Varasematel aastatel on võistlusrajale läinud emad-isad koos sülelastega, vanaemad ja vanaisad koos lastelastega ning muidugi lugematul hulgal rõõmust pakatavaid spordisõpru. Seda, et sport kuulub ka prominentide meelistegevuste hulka, on näidanud Tartu linnapea Urmas Kruuse, endine Tartu abilinnapea Vladimir Šokman ning Eesti Maaülikooli rektor Mait Klaassen. Ootame orienteerumisradadele kõiki - asjaarmastajatest professionaalideni.

Aastate jooksul oleme viinud sisse mitmeid muudatusi. 2008. aastast pakume võimalust ka kepikõndijatele ja  2009. aastast on meil eraldi koolinoorte arvestus, et välja selgitada Tartu linna parimat kooli orienteerumises. Suur arenguhüpe toimus 2013. aastal kui võistlusformaat laienes ka Tallinnasse ning Valio Eesti AS andis üritusele Alma Linnasprindi nime.

Kogu võistluse ajaloos on olnud kergemaid ja raskemaid aegu, kuid alati on korraldajaid innustanud osalejate rahulolu ning rõõmsad näod.

V├Áistluskalender

S├╝ndmusi ei ole.

KORRALDAJA

 

NIMISPONSOR

 

SUURSPONSORID

 

 

SPONSORID

 

KOOSTÖÖPARTNERID

 

MTÜ Eesti Maaülikooli Spordiklubi   I   Fr.R.Kreutzwaldi 3, Tartu   I   linnasprintemu.ee   I   +372 5088458, +372 7313905

Greaton CMS